GS SKARSZEWY Sp. z o.o.
83-250 Skarszewy, ul. Wybickiego 21, tel./fax 58 588 25 84
  STRONA GŁÓWNA
  O FIRMIE
  PIEKARNIA
  UBOJNIA
  OFERTA GOSPODARCZA
  AKTUALNOŚCI
  KONTAKT

 O FIRMIE

Gminna Spółdzielnia "Samopomoc Chłopska" w Skarszewach powstała 13 lipca 1945 r. Przez wszystkie lata Spółdzielnia w Skarszewach zajmowała czołowe lokaty we współzawodnictwie międzyspółdzielczym w województwie i kraju.

W okresie transformacji ustrojowej nastąpiło znaczące ograniczenie działalności. Od 1993 r. sytuacja ustabilizowała się i od tego czasu Spółdzielnia osiąga bardzo dobre wyniki finansowe oraz obrót w granicach 15 mln zł.

W ostatnich latach Spółdzielnia swoim członkom wypłaca wysoką dywidendę roczną od 25 - 100% udziałów.

Spółdzielnią kieruje Zarząd jednoosobowy: Gerard Grosz - Prezes Zarządu.

16.04.2002 roku Prezes Gerard Grosz obchodził 40-lecie pełnienia funkcji prezesa. Z tej okazji odbyło się uroczyste posiedzenie Rady Nadzorczej Gminnej Spółdzielni "SCH" w Skarszewach i ZRS "SCH" w Gdańsku. W posiedzeniu oprócz członków Rad Nadzorczych uczestniczyli przedstawiciele załogi Spółdzielni, lokalne władze administracyjne gminy i województwa, szefowie zakładów pracy z terenu gminy oraz Prezes Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej Jerzy Jankowski i Prezes Krajowego Związku Rewizyjnego Spółdzielni "SCH" Stanisław Śledziewski. Były wystąpienia, gratulacje i kwiaty.

© 2004 Infocity